Jak usunąć plamy z czerwonego wina na wykładzinie polipropylenowej.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina

 

Plamy z czerwonego winaAby znaleźć sposób na plamy z czerwonego wina, przetestowaliśmy 11 odplamiaczy. Efekty były różne. Wybrane 2 najlepsze środki ,pokazujemy w załączonym filmie.

Winorośl jest na naszej planecie od 50-60 milionów lat. Wiek najstarszy znalezionych win określa się 6000 lat p.n.e. Wino posiada wiele zalet zdrowotny co zapewne skłoniło producentów do zrobienia wina w tabletce.

Wino jest częstym gościem w naszych domach. Ale niestety zdarza się, że znajdzie się też tam gdzie nie chcemy aby się znalazło. Aby usunąć tego typu plamy  potrzebne są odpowiednie odplamiacze ale może być to też okazją aby wykonać pranie dywanów czy pranie tapicerki.

Plamy z wina – skład

Plama z  wina klasyfikuje się do grupy plam z cukrów i tanin To co powoduje plamy i jest przeszkodą do usunięcia plam są zawarty w czerwonym winie naturalny barwnik (antycyjan) garbnik (tanina) . Dlatego plama z wina  nie jest łatwa do usunięcia. Oczywiście największe szanse na usunięcia plamy są zaraz po jej powstaniu. Im bardziej będziemy zwlekali z reakcją tym będzie trudniej będzie znaleźć odpowiedź na pytanie – jak sprać czerwone wino?

Zobacz na filmie „Jak usunąć plamy z czerwonego wina” 
 

Jeśli pytania lub potrzebujesz informacji to :