Technika

TECHNIKA CZYSZCZENIA TAPICERKI, SKÓRY, MATERACY, WYKŁADZIN I DYWANÓW

Technika prania krzesła

Technika jest istotnym elementem naszej pracy. Poznaj metody, jakie stosujemy podczas wykonywania takich usług, jak czyszczenie skóry, prania tapicerki meblowej, prania tapicerki samochodowej, czyszczenie wykładzin, materacy czy prania dywanów.

TECHNIKA RENOWACJA TAPICERKI SKÓRZANEJ

Renowacja tapicerki skórzanej - środki i technikaRenowacja skóry oraz czyszczenie i pielęgnacji tapicerki skórzanej wykonujemy wykorzystujemy profesjonalne środki i systemy renomowanych firm OTTIMO Systems (Fenice Care System S.p.A. Unip.) oraz Colourlock. Opierają się one na innowacyjności i prostocie w użyciu. Jest to bardzo szeroka oferta produktów, która umożliwia nam czyszczenie i odplamianie niemal każdego typu skóry.

Należy pamiętać, aby meble skórzane poddawać zabiegom pielęgnacyjnym przynajmniej dwa razy w roku. W miejscach, które są intensywnie użytkowane wskazane są częstsze zabiegi.

Wykorzystujemy produkty do czyszczenia i zabezpieczania w technologii HYDROGUARD. To metoda, która spowalnia procesy starzenia skóry i wchłaniania przez nią zabrudzeń.  Przede wszystkim zapobiega to również wsiąkaniu w skórę kwasów tłuszczowych, którą są główną przyczyną niszczenia mebli

TECHNIKA CZYSZCZENIE PRZY UŻYCIU LANCY Z WEWNĘTRZNYM NATRYSKIEM

Lanca do czyszczenia materacyPranie materacy wykonujemy za pomocą  lancy z wewnętrznym natryskiem, renomowanej firmy Ashbys. Pozwala ona na powierzchniowe pranie, bez głębokiego wnikania detergentów w surowiec, czyli bez przemaczania materaca. Dzięki temu powierzchnia materaca szybko wysycha, a Ty, w krótkim czasie od jego wyczyszczenia, możesz już z niego korzystać. Z tego powodu. lanca jest wykorzystywana również w przypadku czyszczenia innych mebli, które nie powinny ulec przemoczeniu.

Zapytaj o szczegóły !
 

 

lub zadzwoń do nas : 507786159

CZYSZCZENIE PRZY ZASTOSOWANIU TECHNOLOGII EKSTRAKCYJNEJ

Lanca do prania dywanówTechnologia ekstrakcyjna jest wykorzystywana przy praniu wykładzin, czyszczeniu dywanów oraz praniu tapicerki meblowej. Proces ten rozpoczyna odkurzanie, czyli usunięcie stałych zabrudzeń,  nierozpuszczalnych w wodzie. Sierść zwierząt usuwana jest za pomocą specjalnej szczotki lub rolki. Następnie przeprowadzany jest test stabilności kolorów oraz dobór właściwych środków chemicznych.

W celu wstępnego rozpuszczenia brudu i usunięcia plam nakładany jest tzw. prespray, który jest wcierany przy użyciu szorowarki lub odpowiedniej szczotki. Potem po kilku minutach przystępujemy do czyszczenia metodą ekstrakcyjną, zwracając uwagę na plamy, które uwidoczniły się w trakcie prania.

Na koniec sprawdzamy jakość wykonanej usługi i jeśli jest to konieczne – wykonujemy korekty i poprawki.

Zawsze należycie dbamy o miejsce wykonywanej pracy – starannie zabezpieczamy przed działaniem środków chemicznych oraz wody.

TEMPERATURA WODY

Odkurzacz piorący Ashbys Spot MasterTemperatura wody ma ogromne znaczenie w procesie czyszczenia i usuwania uporczywych plam. Podobnie sami codziennie możemy zaobserwować jaka jest różnica pomiędzy myciem naczyń w zimnej i ciepłej wodzie. Większość profesjonalnych detergentów działa efektywnie przy wykorzystaniu wody o temperaturze pokojowej, czyli ok25°C. Jednak wystarczy jednak zwiększyć temperaturę o zaledwie 10°C, a skuteczność działania detergentów wzrośnie aż dwukrotnie. Dalszy wzrost temperatury daje jeszcze lepsze efekty!

Dlatego nasza firma wykorzystuje w swojej pracy sprzęt firmy Ashbys, który umożliwia czyszczenie przy użyciu wody w dwóch zakresach temperatur: do ok.50°C oraz do ok.90°C. Wykorzystujemy to przy takich działaniach, jak: czyszczenie tapicerki meblowej, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin i pranie materacy.

Przy doborze właściwej temperatury prania zawsze kierujemy się oczywiście przede wszystkim składem surowca, jaki wchodzi w skład pokrycia, czyszczonego mebla oraz zaleceniami producenta.

STOSOWANE ŚRODKI I URZĄDZENIA

Środki do prania Chemspec i ProchemUżywamy tylko sprawdzonych i polecanych przez specjalistów maszyn, renomowanych producentów tj. Ashbys, Numatic i Sebo. Ponadto stosujemy wyłącznie profesjonalne środki chemiczne Prochem i Chemspec, pochodzące z legalnego źródła.  Przede wszystkim wykorzystujemy bardzo szeroką gamę specjalistycznych środków chemicznych, co daje ogromne możliwości czyszczenia różnego typu powierzchni i zabrudzeń.

Zapraszamy nasze 2 kanały na YouTube – „Plamomania”poświęcony usuwaniu zabrudzeń jakie spotykamy na dywanach, wykładzinach i tapicerce oraz „Pranie tapicerki – Cleanart” pokazującego przykłady naszej pracy.

Masz pytania ?
 

 

lub zadzwoń do nas : 507786159

Cleanart – technika ma znaczenie !