Czyszczenie tapicerki meblowej-szczegóły techniczne.

 

SEKRETY CZYSZCZENIA TAPICERKI, SKÓRY, MATERACY, WYKŁADZIN I DYWANÓW

 

Poznaj metody, jakie stosujemy wykonując takie usługi, jak czyszczenie skóry, pranie tapicerki meblowej, pranie tapicerki samochodowej, czyszczenie wykładzin, materacy czy pranie dywanów.

 

RENOWACJA TAPICERKI SKÓRZANEJ

 

Do renowacji, czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej wykorzystujemy profesjonalne środki i systemy renomowanej firmy OTTIMO Systems. Opierają się one na innowacyjności i prostocie w użyciu. Jest to bardzo szeroka oferta produktów, która umożliwia nam czyszczenie i odplamianie niemal każdego typu skóry.

 

Należy pamiętać, aby meble skórzane poddawać zabiegom pielęgnacyjnym przynajmniej dwa razy w roku. W miejscach, które są intensywnie użytkowane wskazane są częstsze zabiegi.

 

Wykorzystujemy produkty do czyszczenia i zabezpieczania w technologii HYDROGUARD. To metoda, która spowalnia procesy starzenia skóry i wchłaniania przez nią zabrudzeń.  Zapobiega to również wsiąkaniu w skórę kwasów tłuszczowych, którą są główną przyczyną niszczenia mebli skórzanych.

CZYSZCZENIE PRZY UŻYCIU LANCY Z WEWNĘTRZNYM NATRYSKIEM

Do czyszczenia materacy wykorzystujemy lancę z wewnętrznym natryskiem, renomowanej firmy Ashbys. Pozwala ona na powierzchniowe pranie, bez głębokiego wnikania detergentów w surowiec, czyli bez przemaczania materaca. Dzięki temu powierzchnia materaca szybko wysycha, a Ty, w krótkim czasie od jego wyczyszczenia, możesz już z niego korzystać. Lanca jest wykorzystywana również w przypadku czyszczenia innych mebli, które nie powinny ulec przemoczeniu.

CZYSZCZENIE PRZY ZASTOSOWANIU TECHNOLOGII EKSTRAKCYJNEJ

Technologia ekstrakcyjna jest wykorzystywana przy czyszczeniu wykładzin, dywanów oraz tapicerki meblowej. Proces ten rozpoczyna odkurzanie, czyli usunięcie stałych zabrudzeń,  nierozpuszczalnych w wodzie. Sierść zwierząt usuwana jest za pomocą specjalnej szczotki lub rolki. Następnie przeprowadzany jest test stabilności kolorów oraz dobór właściwych środków chemicznych. 

 

W celu wstępnego rozpuszczenia brudu i usunięcia plam nakładany jest tzw. prespray, który jest wcierany przy użyciu szorowarki lub odpowiedniej szczotki. Po kilku minutac przystępujemy do czyszczenia metodą ekstrakcyjną, zwracając uwagę na plamy, które uwidoczniły się w trakcie prania.

 

Na koniec sprawdzamy jakość wykonanej usługi i jeśli jest to konieczne – wykonujemy korekty i poprawki.

Zawsze należycie dbamy o miejsce wykonywanej pracy – starannie zabezpieczamy przed działaniem środków chemicznych oraz wody.

TEMPERATURA WODY

Temperatura wody ma ogromne znaczenie w procesie czyszczenia i usuwania uporczywych plam. Sami codziennie możemy zaobserwować jaka jest różnica pomiędzy myciem naczyń w zimnej i ciepłej wodzie. Większość profesjonalnych detergentów działa efektywnie przy wykorzystaniu wody o temperaturze pokojowej, czyli ok. 25°C. Wystarczy jednak zwiększyć temperaturę o zaledwie 10°C, a skuteczność działania detergentów wzrośnie aż dwukrotnie. Dalszy wzrost temperatury daje jeszcze lepsze efekty!

 

Nasza firma wykorzystuje w swojej pracy sprzęt firmy Ashbys, który umożliwia czyszczenie przy użyciu wody w dwóch zakresach temperatur: do ok.50°C oraz do ok.90°C. Wykorzystujemy to przy takich działaniach, jak: czyszczenie tapicerki meblowej, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin,pranie tapicerki samochodowej i pranie materacy.

 

Przy doborze właściwej temperatury prania zawsze kierujemy się oczywiście,  przede wszystkim składem surowca, jaki wchodzi w skład pokrycia, czyszczonego mebla oraz zaleceniami producenta.

STOSOWANE ŚRODKI I URZĄDZENIA

Używamy tylko sprawdzonych i polecanych przez specjalistów maszyn, renomowanych producentów tj. Ashbys, Numatic i Sebo. Stosujemy wyłącznie profesjonalne środki chemiczne Prochem i Chemspec, pochodzące z legalnego źródła. Wykorzystujemy bardzo szeroką gamę specjalistycznych środków chemicznych, co daje ogromne możliwości czyszczenia różnego typu powierzchni i zabrudzeń.

 CleanArt

05-120 Legionowo

ul. Sobieskiego 29/23

tel. 507786159

biuro@czyszczenie-tapicerki-warszawa.pl